Saule Mežāža zīmē atrodas no 22/23.decembra līdz 20/21.janvārim. Tā ir sievišķā zīme, kuras sākums ir Iņ, kas ir stihijas Zeme trešā līmeņa izpausme.
Zīmi pārvalda Saturns. Saturns Mežāžus padara par askētiem, kas labprātīgi sevi ierobežo, iegrožo, tāpēc starp viņiem ir daudz mūku, gaišreģu (Magomets, Konfūcijs). Mežāža augstākā loma ir būt par pasaules glābēju. Pagaidām ir bijuši divi mums zināmie pasaules glābēji: Zaratuštra un Kristus, kas bija arī Mežāži. Pasaules glābējs ir cilvēks, kas labprātīgi uzņemas būt par “grēkāzī”, uzņem uz sevis citu cilvēku grēkus, cieš pats, lai atbrīvotu citus cilvēkus no ciešanām.
Senais Mežāža simbols ir āzis ar zivs asti un spārniem. Ārēji dominē stihija Zeme, tāpēc viņš nekad nerīkojas neapdomīgi, kārtīgi pārdomā taktiku un stratēģiju, piemīt lieliskas analītiskas spējas, nosprauž sev skaidru mērķi un ļoti vēlas, lai arī apkārtējie to zinātu. Savu mērķi sasniedz lēnām, bet ietiepīgi un visas savas labākās īpašības izpauž vēlākajos dzīves gados, jo Mežāža zīme kosmogrammā atrodas vecuma kvadrantā.
Eksaltē Marss. Mežāzi spēj sasniegt visu, ko vien vēlas, viņiem ir pietiekams gribasspēks. Marss palīdz viņam sasniegt mērķus, dod spēkus, paceļ augstumos, viņš var iet un cīnīties, sasniegt kalna virsotni, uzvarēt.
Mēness ir izdzīts, tas rada noslēgtību, kad dvēsele nav atvērta, vienaldzība pret citiem, nespēj saprast citus, visas emocijas tiek apspiestas. Augstākajā līmenī cilvēks būs ievainojams, viņa dvēsele izjutīs sāpes, iekšēju smagumu, iekšējus pārdzīvojumus par dažādiem notikumiem, nostrādās emocijas. Mežāži visu laiku pēc kaut kā ilgojas, dzīvo ilūzijās, izjūt skumjas, bailes sevi atklāt citiem. Mežāžiem nepatīk kad kāds cenšas ielīst viņu dvēselē. Ja pie šī emocionālā kompleksa piestrādā, atbrīvojas no visa, kas viņu nospiež, tad Mežāzim var atklāties labas intuitīvās spējas, jūtīgums, romantisms.
Jupiters atrodas kritienā, tāpēc viņiem neeksistē citas autoritātes, izņemot sevi. Mežāži noliedz likumus, izņemot savējos, var noliegt arī savas saknes un tradīcijas. Var būt tieksme sevi novietot piramīdas virsotnē un likt citiem kalpot sev, klanīties. Augstākā līmenī, ja Mežāzis piestrādā pie šī sava kompleksa, tad viņš spēj šīs pašas īpašības atpazīt citos, sekot Kosmosa likumiem.
Mežāzim, tāpat kā Vēzim, ir laika gredzeni. Ja Vēzis izmanto laiku priekš sevis, tad Mežāzis spēj izmantot pašu laiku vairāk maģiskā līmenī. Ja Vēzis ir tendēts uz iekšu, tad Mežāzis tieši otrādi – uz āru, tās ir divas zīmes, kas atrodas pretstatā.
Augstākais Mežāzis ļoti labi zina katra cilvēka vērtību. Viņš pats ir lielisks strādnieks, praktiķis, kas spēj sajust augstākos mērķus un spēj tos sasniegt pat misticisma līmenī.
Mežāzi ir ļoti grūti salauzt vai iznīcināt, tas pat praktiski ir neiespējami. Vienīgais veids kā atņemt viņam dzīves jēgu ir atņemt viņa mērķi. Mežāžiem patīk iet taisni, kaut arī prot lavierēt, izliekoties, ka mainījuši savu viedokli. Patiesībā viņi to nekad nemaina, tāpēc tie, kas viņiem ir noticējuši Mežāži viņus ar to sagrauj. Kad uz mērķi iet zemāka līmeņa Mežāži, tad viņi visus aizdzen no sava ceļa, rīkojas diezgan stingri, noteikti. Tādi Mežāži savu mērķu sasniegšanai izmantos jebkurus līdzekļus, kā piemērs: Pols Pots – diktators, kas miljoniem iznīcināja savas valsts iedzīvotājus; Mao CzeDuns, Čingizhans, Čan Kaiši. Staļins, kas dzimis uz Mežāža un Strēlnieka robežas.
Starp Mežāžiem daudzi ir tādi, kas dzīvo ar sava mērķa iekšējo apziņu, kuru viņi tiecas sasniegt un nodot tālāk citiem cilvēkiem. Reizēm šī iekšējā sajūta aizved līdz misticismam, līdz nenoliedzamai vēlmei izpildīt savu augstāko misiju. Tas ir iemesls, kāpēc starp Mežāžiem ir daudz priesteru, misionāru, gaišreģu.
Atšķirībā no Strēlniekiem Mežāži misionāri ir vairāk praktiski. Tie ir cilvēki, kas dod ne tikai augstāko ideju, bet arī praktiskos līdzekļus, reālas shēmas un veidus kā sasniegt mērķus. Mežāža attīstības dinamika notiek visu laiku uz mērķa sasniegšanu un prasmi lavierēt.
Ja skatās simboliski, tad Mežāzim ir dzīvnieciskais sākums – āzis, kas izraujas no zemes un kuram ir spārni. Tas ir dzīvnieks, kas sevī apvieno divas stihijas: Zemes un Gaisa. Zeme ir konkrēts mērķis, bet Gaiss – spārni lavierēšanai, lai sasniegtu savu mērķi.
Zemākie Mežāži var būt despoti, kas vēlas sev pakļaut citus, spējīgi izdomāt visbriesmīgākās spīdzināšanas metodes, viņi ir pesimisti, mizantropi. Zemākajiem Mežāžiem nav vienkārši lavierēšana, bet gan slēpta ļaunprātība. Var visu mūžu nodzīvot kopā ar tādu cilvēku un tikai pašā nogalē uzzināt cik ļoti viņš otru neieredz. Tāpēc Mežāzi nevar uzreiz atpazīt, tikai pēc tā kā viņš sasniedz savu mērķi, pēc rīcības. Zemākie Mežāži izmanto dažādas viltības. Ejot uz savu mērķi var visus izgrūstīt ar saviem elkoņiem. Var kļūt par viltus skolotājiem.
Vidējā līmeņa Mežāži ir ļoti labi arhitekti, celtnieki. Savu darbu izpilda apzinīgi un pamatīgi. Vienmēr tiecas uz savu kabinetu, jo patīk pabūt vienatnē.
Mežāžu galvenā problēma ir viņu iekšējā pasaule un viņu emocionālā pasaule. Viņi ir ļoti noslēgti, īpaši, ja ir spēcīgs Saturns. Šī noslēgtība rodas no bailēm būt ievainotam, tā ir kā aizsardzība pret cilvēkiem. Viņiem būtu sava iekšējā enerģija jāvirza kādā noderīgā jomā. Mežāži ir praktiski cilvēki, vadītāji, kuriem jābūt ir augstākai idejai ar kuru iet pa dzīvi. Tikai tā viņi spēs veidot savu vērtību sistēmu.
Mežāža personība izveidojas ap 30 gadu vecumu, kad noslēdzas pirmais Saturna cikls. Tad viņi spēj sajust savu pārliecību un parādīt citiem savas spējas. Mežāža mērķi ir tendēti nevis tikai uz vienu gadu, bet gan uz gadu desmitiem. Tāpēc viņi vienmēr uzskata, ka viss vēl ir priekšā. Agrā vecumā, tāpat kā Vēršiem, daudziem no Mežāžiem ir savs pasaules glābšanas projekts.
Tā kā Mežāzi pārvalda Saturns, bet Mežāzis ir saistīts ar ķermeni, tas ir kaulu sistēmu, tad liela vērība ir jāpievērš tieši mugurkaulam, ceļgaliem, elkoņiem. Ja Mežāzim ir spēcīgs Saturns, tad viņš labi pacieš aukstumu, vairāk izturīgs. Mežāžu veselība var ciest no depresijas, melanholijas, nomāktības, vēlmes visus turēt aizdomās, neapmierinātība. Mežāžiem ieteicams sestdienās (Saturna diena) apmeklēt saunu un atpūsties ik pa laikam jautrā kompānijā, ar sev garā tuviem cilvēkiem.
Ieteicams uzturā lietot gaļas ēdienus, ogas, augļus, maizes izstrādājumus, graudaugus, kazas pienu, melno rutku. Ļoti garšo kartupeļi.
Valstis, kas atrodas zem Mežāža zīmes: Somija, Ķīna, Igaunija (labi celtnieki, noslēgti, izceļas ar garu augumu, sausi kā Mežāži), Baltkrievija (vairāk Mēness ietekmē, tāpēc daudz purvu), Čīle, Albānija.
Karmiskais uzdevums: dot cilvēkiem praktisku un pielietojamu sistēmu, kuru viņi varētu izmantot savu augstāko mērķu sasniegšanai. Atteikties no savas egoistiskās nostājas.
Skaitlis ir 25.
Mājās ar Mežāži ir saistīts jumts, bēniņi. Bieži mūsdienu mājās nav bēniņu, kas liecina, ka iztrūkst mērķu, tā tiek veidota pelēkā cilvēku masa, kur netiek ņemta vērā cilvēka individualitāte. Cilvēki ticēs visam, ko saka pa televizoru, raksta internetā, presē, iztrūkst šī augstākā mērķa, jumts it kā enerģētiski nospiež cilvēkus.
Sporta veidi: alpīnisms, basketbols, kur visi sportisti ir gara auguma, tiecas uz savu mērķi.
Mežāži draudzējas ar Zivīm, bet Zivis viņiem ir kā informācijas avots. Mežāži mīl Vēršus, bet Jaunavas māca un mīl Mežāžus. Papildina Mežāžus Vēži, kas ir opozīcijā, var būt kā partneri. Ja Mežāzis nevar satikt ar Vēzi, tad viņš nav objektīvs. Kā nāves vai transformācijas zīme Mežāžiem ir Lauvas ar savu greznību, bet Mežāži priekš Lauvām ir kalpotāji, strādnieki. Savukārt Dvīņiem Mežāzis ir kā nāve, bet Dvīņi ir spiesti viņiem kalpot. Tieši Mežāzis var likt Dvīnim rast savu līdzsvaru, nospraust konkrētu mērķi, jo Mežāzis ieliek viņus stingros rāmjos un tur. No tā gan Dvīnis var sākt arī slimot. Var būt problēmas ar plaušām, elpošanas ceļiem, pirkstu lūzumi. Jo tiklīdz ģimenē uzrodas Dvīnis, kur ir Mežāzis, tā būs stingrie rāmji.
Svari Mežāzim būs kā priekšnieki, toties Strēlnieks ir slepenais ienaidnieks, no kura Mežāzis var arī ciest. Augstākā līmenī Strēlnieks liks Mežāzim strādāt pie visiem saviem kompleksiem, viņš iztīrīs viņu. Šajā gadījumā Strēlnieks var gūt spēku no Mežāža, paceļot viņu garīgi un dodot garīgo ideju. Mežāzis ir prakse, bet Strēlniekam ir nepieciešamība uz kā balstīties. Caur praktisko darbību viņš var sasniegt savu ideju un aiznest nodot to citiem.
Materiāls sagatavots no P.Globas lekcijām.